Popis

Areál rekreačního zařízení RADOST se nachází mezi Horním Jelením a Ostřetínem v lese. Je blíže k Hornímu Jeleni, ale katastrem patří do Ostřetína.

Skládá se z hlavní budovy, dvou hodně si podobných ubytovacích budov, ošetřovny, 21 chatek, bazénu (požární nádrže), dvou zděných garáží a jedné plechové garáže na nářadí.

Hlavní budova

V přízemí je kuchyň se skladem, sklepem, velkou jídelnou a malou společenskou místností. Také jsou zde dámské i pánské sprchy, které slouží v letních měsících k chatkám.

Místnost s bojlery, pračkami a tlakovou nádobou. Toalety pro chatky i jídelnu a kumbál pro úklid. V mezipatře je byt správce o velikosti 4+1 a toalety pro hernu, která je v 1. patře, v herně je promítací plátno. Ve 2. patře je minikuchyňka a čtyři 2 až 4 – lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením.

Modrá budova

V přízemí 1 x 3 – lůžkový a 5 x 4 – lůžkový pokoj a to stejné v 1. patře. Takže kapacita 46 lůžek. V budově je velice prostorný vestibul. Pro tuto budovu je společné sociální zařízení.

Červená budova

Je totožná s modrou.

Ošetřovna:

Má dva pokoje s umyvadlem a toaletou, sloužila jako izolace při táborech. Dále zázemí pro zdravotníka, ordinace a pokoj na spaní. Také kancelář pro vedoucí.

Požární nádrž

je ve velikosti 25m na délku. Napouští se vlastní studnou. Má vlastní výpust‘. Voda z požární nádrže jde přepadem do potoka, který je za chatkami. V létě se využívá na přírodní koupání.

Chatky

Jsou zde dva druhy chatek. 5 chatek je bez půdičky a 16 chatek je s půdičkou. Všechny chatky jsou čtyřlůžkové. Vybavenost je patrové postele, mini stolek, skříň, světlo a zásuvka.

Chatky mají okenice.

Další údaje

Areál má zdroj vody vlastní ze studny, která je cca 300m v lese. Je hluboká 26m, přípojka jde do hlavní budovy do tlakové nádoby a přes chloratizátor do ostatních budov. Každoročně výsledky rozboru vody splňují parametry zdroje pitné vody.

Dešťová voda ze střech jde do potoka a sociální zařízení z budov a kuchyň jde místní tlakovou kanalizací, která patří k areálu, až na kraj Horního Jelení.

Je zde pevná telefonní linka kvůli internetu. Bezdrátový internet zde nedosáhne a WIFI má dosah pouze na jídelně a společenské místnosti.

Kapacita rekreačního zařízeni je 200 lůžek. Je převážně využívaná na letní dětské tábory, soustředění, školy v přírodě a adaptační pobyty. Dají se zde pořádat podnikové večírky, svatby, narozeniny a další. V této době má areál dobrou pověst a je žádaný.